co jsou sarms, jake maji ucinky

SARMs - Skvělá alternativa na úrovni anabolických steroidů

Intro: Problém steroidů

Androgeny patří do skupiny hormonů, které se váží na buněčné androgenní receptory (AR) a mohou případně sloužit i jako ligandy (tj. molekuly umožňující propojení více molekul). Androgenní receptory se také podílejí na složitém přenosu buněčných signálů, což ve svém důsledku vede k většímu zvýraznění specifických genů. Veškeré anabolické steroidy využívají při tvorbě svalové hmoty vazby na androgenní receptory.

Škodlivé androgenní vlivy anabolických steroidů a syntetických derivátů testosteronu jsou vyvolávány jejich mnoha nežádoucími vedlejšími účinky nebo farmakokinetickými vlastnostmi. Bohužel, steroidy ovlivňují veškeré androgenní receptory v těle a působí tudíž přesně v místech, kde mohou nejvíce uškodit. A právě značná část jejich nežádoucích účinků vyplývá z jejich úzkých vazeb na receptory.

Hepatotoxicita: Perorální užívání steroidů v tabletách má velmi závažné následky, především jejich vysokou jaterní toxicitu. Klasické steroidy a syntetické deriváty testosteronu mají totiž při perorálním podání velmi špatnou aktivitu a nejsou dostatečně účinné. Již při prvotním průchodu játry jsou tyto androgeny velmi výrazně degradovány a deaktivovány. Tento problém lze vyřešit používáním tzv. 17-alfa alkylovaných (17aa) steroidů. Vědci vyvinuli několik syntetických derivátů testosteronu, jejichž perorální biologická použitelnost je dostatečně vysoká. 17-alfa alkylované steroidy představují první generaci syntetických variant těchto přípravků, pro kterou vědci našli uplatnění. Tento proces – tzv. alkylace, znamená, že do hlavního řetězce molekuly steroidu je na 17. uhlík v pozici alfa přidána alkylová skupina (metyl nebo etyl). Alkylace na této pozici zabrání, aby došlo z větší části k deaktivaci  androgenu – k jeho oxidaci na 17-ketosteroid. To,že nedojde k deaktivaci androgenu umožní,že se značná část steroidů během prvního průchodu játry vyhne metabolické degradaci. Jako příklady 17-alfa alkylovaných steroidů je možné jmenovat metyltestosteron a norethandrolon.

17 alpha-alkylated-steroids

Zatímco 17-alfa-alkylované je velmi účinným prostředkem převážně v orální formě steroidů, má však závažnou nevýhodu: Tyto steroidy jsou do určité míry toxické pro játra. Některé z nich jsou toxičtější než ostatní, ale všichni byli spojováni s tímto problémem. Několik případů rakoviny jater byly údajně byly spojeny s 17-a alkylovanými steroidy.

SARM - Skvělé moderní vylepšení Anabolických steroidů

SARMs - Selektivní modulátory receptoru androgenu fungují a budují svalovou hmotu na stejném principě jako steroidy: Jsou také vázány na androgenní receptory, ale právě jen tam, -  kde je to žádoucí - pracují pouze ve svalové tkáni - jsou vysoce selektivní , a nemají účinky v ostatních částí těla, tedy tam kde to není žádoucí, to je velmi velký rozdíl oproti anabolickým steroidů! A jedním z klíčových faktorů proč SARMs nemájí žádné škodlivé vedlejší účinky steroidů. Vítejte v úžasném světě SARMs!

Lék, který může, za rozdílných podmínek, blokovat nebo naopak stimulovat určitý buněčný hormonový receptor, se nazývá selektivní modulátor receptoru. V případě, že může blokovat nebo stimulovat receptor in a tissue selective manner, to může být schopen napodobit blahodárné účinky v jedné tkáni (v našem případě, selektivní ve svalech) a současně, minimalizovat nežádoucí účinky přírodních nebo syntetických steroidních hormonů v ostatních tkáních.

SARMs nabízí všechny výhody tradičních Anaboických androgenních steroidů (hlavně silnou schopnost budovat svalovou hmotu) zároveň bez nežádoucích vedlejších a škodlivých účinků, které jsou známe u steroidů. Ale to zdaleka není vše:

Nejnovější a moderní SARM jsou ještě silnější a účinnější při budování svalové hmoty jako Anaboické androgenní steroidy (SARMs má kapacitu a potenciál až neuvěřitelné 200 krát silnější stimulaci růstu svalové tkáně). SARMs jsou nesrovnatelně mnohonásobně více selektivní (80 vice času) než steroidy, to znamená SARMs ale právě jen tam, kde je to žádoucí - pracují pouze ve svalové tkáni. SARMs jsou mnohokrát lepší a víc anabolické poměr / androgenní účinek, například: Anabol / andro poměr u LGD-4033, Ostarine MK-2866 je 10:1, a tento poměr u RAD140 je neuvěřitelných 90:1 !

Mezi nejsilěnšjí SARMs v současné době patří YK-11, LGD-4033, RAD-140.

YK-11 je schopny budovat masivní svalové přírustky, jeho anabolický poměr je 25:1, funguje na stejném principu jako Follistatin, dá se říct že je to to samé akorát v tabletové formě. Ze SARMs doporučujeme GigaSterone, který je plnohodnotnou náhradou klasických anabolických steroidů. 

ZÁVĚR: SARMs jsou moderní, silnější a bezpečnější nástupce anabolických steroidů bez jejich škodlivých vedlejších účinků, se kterými klasické anabolické androgení steroidy již nemohou konkurovat..

 

A připomenutí několik zajímavých faktů o SARMs ještě jednou:

 • SARMs má vysokou orální biologickou dostupnost (nejsou nutné injekce), zároveň nejsou 17-alfa-alkylované (bez methylované sloučeniny) a bez poškození jater, jako při orální formě anabolických steroidů
 • SARMs jsou vysoce selektivní - funguje pouze tam, kde je to žádoucí - pracují pouze ve svalové tkáni, nemají žádné androgenní škodlivé účinky známe při užívání steroidů
 • SARMs mají silnější anabolickou aktivitu než steroidy, skvělý poměr anabolické a androgenní aktivity s delším časem rozpadu (až o 90 minut lepším než steroidy)
 • Nekonverzují na  Dihydrotestosterone (DHT)
 • Nearomatizují na estrogeny
 • SARMs jsou bezpečné při správném užívání
 • SARMs nyní mohou být detekovány v dopingových testech
 • SARMs zabraňují ztrátě svalové hmoty během fáze rýsování a diety
 • SARMs mohou být použity po zranění při přestavbě svalů
 • Účinky SARMs jsou obvykle srovnatelné s použitím syntetického testosteronu (např. testosteron enanthate)
 • SARMs vedou ke kvalitnějším a trvanlivějším svalovým přírůstkům než steroidy
 • SARMs nejsou Pro-hormony!

 

Nejčtenější

Peptidy a SARMs nejsou doplňky stravy a jejich prodej je pouze k výzkumným účelům. Obsah této stránky je přístupný pouze osobám starším 18 let.